Általános jellemzés:
Mit tartunk fontosnak a nevelésben
1. Fontosnak tartjuk, hogy a kisgyermek a játéka, gondozási helyzeteken és egyéb tevékenységekben keresztül ismeretekhez, tapasztalatokhoz jusson, átélhesse a spontán tanulás örömét, megerősödjön benne a világ megismerésének vágya.
2. Egyéni bánásmód érvényesítése: a kisgyermekek mindegyike egyéni szükségleteihez igazodó mértékben részesüljön érzelmi biztonságot nyújtó gondoskodásban és támogatásban.
3.Fontosnak tartjuk a családokkal való együttműködést és a kölcsönös bizalmon alapuló viszony kialakítását a szülők és a kisgyermeknevelők között.
4. Fokozatosság megvalósítása: az új helyzetekhez való fokozatos hozzászoktatása, változások elfogadása, új dolgok, helyzetek megismerése, szokások kialakulását nagyon fontosnak tartjuk. A kisgyermek személyi és tárgyi környezetének állandósága növeli az érzelmi biztonságot a gyermekeknél.
Rólunk mondták:
1. A kisgyermeknevelők kedvesek, türelmesek és lelkiismeretesek, kisfiam minden nap szeretettel beszél a bölcsődéről.
2. Gyermekem mióta bölcsődében jár sokat fejlődött sok verset, mondókát tanult, és hihetetlen mennyire önálló lett.
3. Fantasztikus, hogy nap mint nap mennyi élményben van része a kisfiamnak mióta bölcsődébe jár, a dekoráció esztétikus, a csoportban a játékkészlet bőséges, modern és választékos.
Gyerekszáj:
1.
-
Kisfiú odahozza a játékkonyhából az evőeszközt!
-
Kérdezi: ezt választod amit kimosogattam?
2.
-
Tízóraira üdítő volt!
-
Kislány: kérek egy kört!
3.
-
Reggeli érkezéskor a kislány: na bulizzunk egy jót!